För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Här hos oss samlas många författare och har gjort under väldigt lång tid tillbaka. Vi har även haft äran att flera filmer har spelats in hos oss. Den kanske mest omtalade filmen är ”Bränn alla mina brev” av Alex Schulman. Vi vill nu erbjuda konferensgrupper att hyra lokala biografen Gröna ladan för sitt sällskap och se film ihop.
Samla kollegorna för en konferens som både inspirerar och smakar jul. Hos oss väntar en helhetsupplevelse mitt i brukets gnistrande vintermiljö – effektiva möten i våra lokaler varvas med stunder av gemenskap kring en stämningsfull julmiddag med lokala smaker. Med helpension ingår allt ni behöver för att kunna fokusera på varandra och på ert arbete, samtidigt som ni får uppleva Högbos unika miljö runt hotellet.
På Björkhaga- och Mullsjö Hotell & Konferens blir julbordet en helhetsupplevelse. Här väntar 17 sorters sill, vilt från lokalt slakteri och klassiska rätter – allt tillagat med omsorg på ett genuint julbord fyllt av julens bästa smaker och gottebord. Kombinera konferensen med en festlig kväll som stärker gemenskapen och sätter ett perfekt avslut för året.
Blicka ut över Hälsinglands vackraste utsikt från våra varma pooler, åk skidor genom byn och boka in ett vinterbad med bastutält nere på stranden.
Välkommen till ett klassiskt julbord i vacker skärgårdsmiljö – perfekt för företag som vill samla teamet inför årets slut. I vår nyrenoverade Bistro serveras hemlagade favoriter, gröna nyheter och julens mest omtyckta smaker – tillagat från grunden med kvalitet och omtanke. Kvällen avslutas med ett dignande dessertbord och hemlagat julgodis i sagolika Villa Skärtofta – en upplevelse i sig.