För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Radisson Blu Hotel i Uppsala har vunnit pris för bästa uteservering.
Vår Gård i Saltsjöbaden är Årets Svenska Mötesplats, om kunderna får välja.
Ulf Cato tar över som hotelldirektör på Scandic Mölndal.
Från Kiruna till Stockholm – Jacob Dahlberg byter hotell.
Nyrenoverade Scandic Västerås utrustas nu även med ny hotelldirektör.
Jessica Cardle heter Comfort Hotel i Stockholms nya vd.
För sjunde året i rad ökade Ystad Saltsjöbad sin lönsamhet.
Den 31 mars tar Noors Slott över Regissörsvillan i Filmstaden Råsunda.
Melody Hotel i Stockholm blir ett av Countryside Hotels Stockholmsboenden.
I vår bjuder Naturhistoriska på utställningar om planetens gränser.
Lyft ert konferensprogram med en upplevelse som både berör och inspirerar. Hos oss får ni en privat guidad visning av Sigtunastiftelsen – en plats fylld av historia, kultur och litterär tradition. Därefter möter ni författaren Marie Lok Björk, aktuell med den hyllade romanen Kunde jag följa dig bort, i ett personligt och exklusivt författarsamtal.
Vi bjuder på Romersk simhall & SPA!
Boka vårens kickoff på Profilhotels Nacka i någon av de 8 ljusa och trevliga lokaler. Från 12 pers till 220 pers. Just nu erbjuder vi 50% rabatt på ordinarie lokalhyra och 20% rabatt på logi, när ni bokar ett heldagspaket med förtäring och lokal.
På Söderköpings Brunn finns det gott om utrymme för företag att samlas och planera verksamhetsåret. Vi förstår värdet av att kombinera produktivitet med avkoppling. Därför har vi satt ihop ett erbjudande på en Lunch–Lunchkonferens som inkluderar helpension, fri entré till vårt spa och en vacker konferenslokal, detta för att säkerställa att din tid hos oss är både givande, effektiv och minnesvärd.
Dannegården erbjuder en smakfull 3-rätters nyårsmeny som take away – perfekt för dig som vill fira i lugn och ro men ändå njuta av restaurangkvalitet. Skaldjursbakelse / Oxfile Tournedos / Champagnemousse