Energikick på Rica Hotel Stockholm
23 maj 2013, uppdaterad: 28 maj 2013
Grand Café Klara är ett nytt matkoncept mitt i Stockholm, och en del av det nyrenoverade Rica Hotel Stockholm. Till konferensen kan nya matpaket beställas, exempelvis frukostbuffén God morgon eller fikabuffén c/o RicaEnergikick som båda är framtagna av Svenska Kocklandslaget.
– Med våra två nya mat- och mötesplatser, vår renoverade lobby och vår nya konferenssal som är helt unik i de kvarter vi befinner oss, blir hotellet nu en perfekt plats för såväl den som har kontoret på fickan, ska träffa en vän eller ska hålla konferenser och seminarier för stora grupper, säger Päivi Gäng, hotelldirektör för Rica Hotel Stockholm.
Se alla inom temat här
Senaste i Mötesnytt
Hotel Ullinge Småland
Konferenspärlor Söker ni en unik mötesplats där ni tillsammans kan konferera och mötas i lugna, rofyllda omgivningar som ger den harmoni som behövs för att tänka nytt och fylla på med inspiration och energi. Då är Hotel Ullinge mitt i hjärtat av Småland ett perfekt val. Här njuter ni av en rofylld atmosfär samtidigt som ni får tillgång till den allra senaste mötestekniken i ljusa flexibla lokaler.