Jul med Weise igen
I trettio år har Arne Weise önskat oss god jul i TV på julafton. År 2002 var sista gången men nu äntligen återupptas traditionen igen.
24 september 2009, uppdaterad: 28 maj 2013
Men denna gång är det inte i SVT:s studio som Arne utan på Loka Brunn i Bergslagen. Arne kommer att ta hand om gästerna 23-26 december, och lovar att berätta historier om sina tv-jular, resor med ”Ett med naturen” och även tända det klassiska julljuset.
Se alla inom temat här
Senaste i Mötesnytt
Hotel Ullinge Småland
Konferenspärlor Söker ni en unik mötesplats där ni tillsammans kan konferera och mötas i lugna, rofyllda omgivningar som ger den harmoni som behövs för att tänka nytt och fylla på med inspiration och energi. Då är Hotel Ullinge mitt i hjärtat av Småland ett perfekt val. Här njuter ni av en rofylld atmosfär samtidigt som ni får tillgång till den allra senaste mötestekniken i ljusa flexibla lokaler.