Niclas Ingwall, ny Försäljningschef på Yasuragi Hasseludden
7 juni 2010, uppdaterad: 28 maj 2013
?Niclas har lång och gedigen erfarenhet av försäljning inom rese- och upplevelsebranchen. Han har bland annat under många år arbetat för Fritidsresegruppen (FRG) i olika säljande positioner. Under de senaste åren har Niclas med framgång varit Sälj- och marknadschef på mötesanläggningen Skogshem &Wijk Meetings, General Manager för Ibis Hotel Stockholm-Hägersten och nu senast Försäljningschef för StayAt Hotels Apartment.
Niclas ser fram emot att utveckla försäljningsarbetet på Yasuragi Hasseludden. Då konceptet och varumärket Yasuragi redan är marknadsledande är målsättningen nu att även bli ledande inom försäljning.
– Det ska bli oerhört kul och utmanande att få arbeta med ett så starkt och tydligt koncept i ett framgångsrikt team, kommenterar Niclas Ingwall.
Se alla inom temat här
Senaste i Mötesnytt
Hotel Ullinge Småland
Konferenspärlor Söker ni en unik mötesplats där ni tillsammans kan konferera och mötas i lugna, rofyllda omgivningar som ger den harmoni som behövs för att tänka nytt och fylla på med inspiration och energi. Då är Hotel Ullinge mitt i hjärtat av Småland ett perfekt val. Här njuter ni av en rofylld atmosfär samtidigt som ni får tillgång till den allra senaste mötestekniken i ljusa flexibla lokaler.