Skåvsjöholm fortsätter sitt lagbygge! - | Konferensvärlden
Mötesnytt > Skåvsjöholm fortsätter sitt lagbygge!

Skåvsjöholm fortsätter sitt lagbygge!

På nya platser Den 1 juni 2025 tillträder Sebastian Anlert rollen som hotellchef på Skåvsjöholm i Stockholms skärgård. Sebastian har en lång erfarenhet av att utveckla hotellverksamheter och en gedigna erfarenhet av att skapa en hög gästnöjdhet såväl som fokusera arbetsflöden och processer, som blir en viktig faktor i Skåvsjöholms tillväxtresa framöver.

21 maj 2025,

Sebastian Anlert kommer närmst ifrån Biz Appartments Stockholm och innan dess Lydmar Hotel.

Carin Sjöberg, vd på Skåvsjöholm:

– Med Sebastian får vi en stark ledare med gedigen hotellbakgrund och van att utveckla verksamheter med gästfokus, medarbetarfokus samt affärsutveckling.

Sebastian Anlert tillträdande hotellchef:

– Jag är både hedrad och stolt över att få kliva in i rollen som Hotellchef för Skåvsjöholm. Det är en unik plats med otrolig potential, och det känns fantastiskt att få vara med och forma framtiden.

Med min långa erfarenhet inom Hospitality ser jag fram emot att vidareutveckla Skåvsjöholm, till en levande mötesplats –för ”Alla” som vill uppleva skärgårdens magi.

Läs mer om Skåvsjöholm på Konferensguiden.se>>



Se alla inom temat här

Senaste i Mötesnytt


Få vårt nyhetsbrev

Snabb söktjänst och kostnadsfri bokningshjälp med allt för konferenser, möten och event.

Kontakta oss!

Telefon: 08-506 285 00 | 020-10 00 59

Adress: Industrivägen 1, 171 48 Solna

E-post: info@bokningsbolaget.se

www.bokningsbolaget.se


Medverkan och annonsering

Läs mer om de exponeringspaket som vi erbjuder företag inom möten, event och konferens.

Allt inom möten och konferens

Konferensguiden | KonferensVärlden | Festplatsen
Få konferensoffert redan idag!  Följ oss på Facebook
Följ oss på Facebook så får du uppdateringar om nyheter och erbjudanden.