För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Almedalsveckan betyder fullbokade hotell i Visby, nu söker Best Western nya alternativ. Läs mer>>
Knistad Herrgård, strax öster om Skövde, får ny ägare. Läs mer>>
Kolmårdens djurpark fyller 50 år 2015, nu genomför man en av de största satsningarna i Kolmårdens historia! Läs mer>>
Gothia Towers satsar på graffitikonst signerat Carolina Falkholt. Läs mer >>
Clarion Collection Hotel har utsetts till Sveriges bästa hotellkedja för affärsresenärer. Läs mer >>
Efter ett och ett halvt år med ombyggnad börjar First Hotel Plaza i Västerås se slutet på renoveringsprojektet. I helgen invigs hotellobbyns bar. Läs mer >>
Countryside Hotels har fått en ny medlem i Högbo Brukshotell, Gävle. Högbo blir organisationens största hotell. Läs mer >>
Ny fotokonst på väggarna, nyrenoverade sviter i flyglarna och en alldeles ny staty av ägarinnan Jenny Ljungberg finns nu att skåda på c/o Häringe Slott i Västerhaninge.
Mer än hälften av alla svenskar äter en semla på fettisdagen, över 5 miljoner semlor beräknas vi mumsa i oss under dagen.
I Lunds nya kontors- och hotellområde World Trade Center slog Hotell Park Inn by Radisson upp portarna i helgen.
Välkommen till Bjertorp Slott, där historiens elegans möter modern komfort. Här får ni en konferensupplevelse utöver det vanliga, med vackra salonger, inspirerande mötesrum och en omgivning som bjuder in till både produktivitet och avkoppling. Oavsett om ni planerar en mindre sammankomst eller en större konferens, ser vi till att skapa en minnesvärd vistelse där varje detalj är genomtänkt.
Boka en inspirerande sommarkonferens eller kick off på vackra Vår Gård i Saltsjöbaden. En unik mötesplats i skärgården, där havet, naturen och kulturhistoriska miljöer skapar den perfekta inramningen för ert event.
Villa Foresta har precis öppnat bokningen till fyra exklusiva vinterkvällar fyllda av musik, mat och stämning. Evenemangen är endast öppna för bokning enligt följande: minst 20 personer i sällskapet, varav minst hälften stannar över natten. Boka konferens i samband med showen och få 20% rabatt på lokalhyran.
Välkomna till Idöborg, en egen ö, en dryg timme från Stockholm. Här kan vi erbjuda en heldag med god mat och aktiviteter såsom kajakpaddling och femkamp. Varva ned i vår vedeldade bastu med panoramautsikt innan ni välkomnas upp till vår nya lokal Ögonblicket med storslagen havsutsikt för middag och fest.
Sommaren är till för att firas! Under bar himmel på vår historiska borggård eller i vårt slottstält dukar vi upp för en grillfest. Här njuter ni av en välsmakande grilltallrik och en Ulfsunda Slottsöl. Skåla, mingla och låt kvällen ta er med på en resa fylld av skratt och glädje.