För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Skräddarsy fram rätt stämning för företaget i jul och möts mitt i stan – hos Stockholm City Conference Centre.
Snart öppnar Jamie´s Italian på Scandic Anglais i Stockholm, med 195 sittplatser och maträtter gjord på egenproducerad pasta.
SF Bio Konferens & Event erbjuder i år spännande, rörande, roligt eller kanske till och med läskigt julevent. Här kan man nämligen bjuda kunder, samarbetspartners och anställda på julfirande i kombination med film.
23 konferenslokaler, kongresshall för 1 500 personer och utställningsyta på 3 000 kvadratmeter i två plan – det hittar man på Clarion Hotel & Congress Malmö Live från och med maj 2015.
Höstens mötestrend är kvartsmöten, enligt Svenska Möten. Mötet ska ta högst 15 minuter, ske på stående fot och minst ett beslut ska vara fatta när det är klart.
600 nya bäddar byggs i Valfjället, nu satsar man på att gå från liftanläggning till skidort.
STP Restauranger AB Hotell Åregården har köpt Hotel Diplomat Åregården och ska göra gastrohotell av pensionatet.
Nu öppnar Ystad Saltsjöbad en helt ny spaavdelning som har byggts till i det Salt Creek Spa som redan funnits.
Två nya aktiviteter presenteras nu på det japanska spahotellet Yasuragi utanför Stockholm, Heart Chakra Meditation och Qi Gong.
Tre färgglada och lyxiga sviter står klara på Vår Gård Saltsjöbaden, samtliga placerade i hotellets beachhouse med utsikt mot Baggensfjärden.
Kickstarta sommaren med en konferens som suddar ut gränsen mellan arbete och ren njutning. Samla teamet för en sommarkickoff fylld av energi, skratt och sol – eller en sommarfest som glittrar långt efter att kvällen tagit slut. Här möts ni av havsbris, ljuvliga smaker och stunder av total avslappning i Retreat Club – allt det där som får kroppen att landa och sinnet att lyfta.
På Söderköpings Brunn finns det gott om utrymme för företag att samlas och planera verksamhetsåret. Vi förstår värdet av att kombinera produktivitet med avkoppling. Därför har vi satt ihop ett erbjudande på en Lunch–Lunchkonferens som inkluderar helpension, fri entré till vårt spa och en vacker konferenslokal, detta för att säkerställa att din tid hos oss är både givande, effektiv och minnesvärd.
Lyft ert konferensprogram med en upplevelse som både berör och inspirerar. Hos oss får ni en privat guidad visning av Sigtunastiftelsen – en plats fylld av historia, kultur och litterär tradition. Därefter möter ni författaren Marie Lok Björk, aktuell med den hyllade romanen Kunde jag följa dig bort, i ett personligt och exklusivt författarsamtal.
På Naturlogi hittar ni nya andra tankar och idéer, här hamnar samtalet i fokus vare sig det är viktiga beslut eller en sommaravslutning. Ni är enda gruppen på plats och vare sig ni möts inne i Skogsloungen eller ute runt elden är naturen alltid nära.
Bjud in till konferens i en unik historisk miljö från 1735. På Fredriksborgs Fästning möts storslagen utsikt, pampiga lokaler och modern komfort – perfekt för en minnesvärd dagkonferens i skärgården.