För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Sveriges femte femstjärniga hotell och det andra hotellet med fem stjärnor i Göteborg är Upper House.
Västsvensk mersmak, som är ett kvalitets- och utvecklingsprogram, har certifierat Vann Spa Hotell och Konferens.
Skepparholmen Nacka är en av landets första anläggningar som klarar Svanens nya krav för Svanenmärkta hotell och restauranger.
Grattis Radisson Blu – vinnare i kategorin "hotell" i tävlingen ServiceScore 2014. Läs mer >>
Lustfyllda smaker, storslagen natur och gedigna hantverk är vardag på Baldersnäs Herrgård. Läs mer>>
Hooks Herrgård i Småland erbjuder redan avkopplande herrgårdsmiljö och sköna golfrundor. Snart kan man också njuta på spa.
Uttrycket ”allt har en historia” har aldrig stämt så bra som vid ett besök på Häringe Slott. Läs mer>>
Ett personligt boutiquehotell med 92 rum, restaurang och cocktailbar hittas numera på Sveavägen 48.
Hotell Clarion Amaranten på Kungsholmen renoveras och inreds för att bli både personligare och mer business.
Stockholmsrestaurangerna för dig som vill ge smaklökarna en fest de sent kommer att glömma! Läs mer>>
Eftersom vi är en ny konferensanläggning vill vi ge er möjlighet att uppleva Angarns Bio själva. Så ta chansen att prova en heldagskonferens där ni har hela anläggningen helt för er själva. Till priset av en halvdag.
Välkommen till Grand Hotel Marstrand och Marstrands Kurhotell, en konferensplats utöver det vanliga. Med havsutsikt, inspirerande miljöer och förstklassig service skapar vi förutsättningar för kreativa möten, givande samtal och minnesvärda upplevelser.
Vinterkonferens på Ulfsunda Slott – Stockholms närmaste slott och den perfekta platsen för årets första möte. Under januari till mars 2026 erbjuder vi Meeting Business Class – vårt konferenskoncept inspirerat av känslan av att resa i business class. Här handlar det om omtanke i varje detalj: bekväma mötesmiljöer, personlig service och noggrant utvalda smaker som håller energin på topp hela dagen.
Boka vårens kickoff på Profilhotels Nacka i någon av de 8 ljusa och trevliga lokaler. Från 12 pers till 220 pers. Just nu erbjuder vi 50% rabatt på ordinarie lokalhyra och 20% rabatt på logi, när ni bokar ett heldagspaket med förtäring och lokal.
Vi växer och bygger ut – i maj lanserar vi en exklusiv öppningskampanj på våra konferenspaket – samtidigt som vi stolt presenterar 12 nya, superbekväma hotellrum och en lobby som växer med 130 kvm.