För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Sveriges femte femstjärniga hotell och det andra hotellet med fem stjärnor i Göteborg är Upper House.
Västsvensk mersmak, som är ett kvalitets- och utvecklingsprogram, har certifierat Vann Spa Hotell och Konferens.
Skepparholmen Nacka är en av landets första anläggningar som klarar Svanens nya krav för Svanenmärkta hotell och restauranger.
Grattis Radisson Blu – vinnare i kategorin "hotell" i tävlingen ServiceScore 2014. Läs mer >>
Lustfyllda smaker, storslagen natur och gedigna hantverk är vardag på Baldersnäs Herrgård. Läs mer>>
Hooks Herrgård i Småland erbjuder redan avkopplande herrgårdsmiljö och sköna golfrundor. Snart kan man också njuta på spa.
Uttrycket ”allt har en historia” har aldrig stämt så bra som vid ett besök på Häringe Slott. Läs mer>>
Ett personligt boutiquehotell med 92 rum, restaurang och cocktailbar hittas numera på Sveavägen 48.
Hotell Clarion Amaranten på Kungsholmen renoveras och inreds för att bli både personligare och mer business.
Stockholmsrestaurangerna för dig som vill ge smaklökarna en fest de sent kommer att glömma! Läs mer>>
Vinterkonferens på Ulfsunda Slott – Stockholms närmaste slott och den perfekta platsen för årets första möte. Under januari till mars 2026 erbjuder vi Meeting Business Class – vårt konferenskoncept inspirerat av känslan av att resa i business class. Här handlar det om omtanke i varje detalj: bekväma mötesmiljöer, personlig service och noggrant utvalda smaker som håller energin på topp hela dagen.
Boka vårens kickoff på Profilhotels Nacka i någon av de 8 ljusa och trevliga lokaler. Från 12 pers till 220 pers. Just nu erbjuder vi 50% rabatt på ordinarie lokalhyra och 20% rabatt på logi, när ni bokar ett heldagspaket med förtäring och lokal.
Kickstarta året på Såstaholm och boka er konferens för Q1! Välj mellan dagkonferens eller helpension all inclusive och kombinera er konferens med någon av våra vinteraktiviteter. Gratis parkering, kostymgarderob och karaoke ingår alltid!
Måndagar hela våren erbjuder vi 20% rabatt på dagkonferens för upp till 150 personer. Kan du tänka dig ett bättre sätt att starta veckan än havsluft, härlig frukost, vällagad lunch, utsökt eftermiddagsfika och vårt team som välkomnar dig och er alla med stora leenden. Om du vill öka värdet för deltagarna, boka till spaentré som en perfekt avslutning på dagen.
Charmigt läge i Vadstena med allt på samma plats: hotell, moderna konferenslokaler, kök öppet varje kväll, lounge och sällskapsytor, 1100 kvm spa samt aktiviteter som teambuilding, yoga, guidningar, föreläsningar och workshops. Här handlar möten inte bara om agendan, utan om helhetsupplevelsen.