För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Sent på torsdagskvällen tilldelades Clarion Hotels prestigefyllda Grand Travel Award 2010 i kategorin ”Bästa Hotellkedja Sverige”. Vinnarna i tävlingen har röstats fram av 600 svenska resesäljare.
VisitDenmark bästa utländska turistbyrå – igen!?
Wallmans Salonger erbjuder idag god tillgänglighet och flera möjligheter för gäster att boka ett besök med tillhörande övernattning. Genom sitt nya samarbete med Hotel Stureplan så stärker de detta ytterligare.
Spendersamma konferensdeltagare åtråvärda för Östersund.
Thoresta Herrgård i nordvästra Stockholm är känt för att erbjuda matupplevelser utöver det vanliga. Nu förstärker man sitt management kraftig med Pernilla Rehnberg som tillträder som ny VD den 1 mars.
Körunda Golf & Konferenshotell har nu klarat Svanens hårda miljö- och klimatkrav för hotell. Det innebär att hela driften av anläggningen har miljögranskats.
Det första året tillsammans med Jamie Oliver har blivit en stor succé för Scandic. Nu lanseras nästa steg, där hotellkedjan och stjärnkocken tillsammans har utvecklat Scandics möteserbjudande till en dag av inspiration och energi.
Tillväxtverket presenterade 3 februari den preliminära inkvarteringsstatistiken för 2009.
Rezidor Hotel Group har gett sin nyaste hotellanläggning i Sveriges huvudstad ett nytt varumärke: Park Inn Stockholm Waterfront Hotel har uppgraderats till Radisson Blu och kommer att drivas under namnet Radisson Blu Waterfront Hotel, Stockholm.
Scandic – Nordens ledande hotellkedja – inleder ett samarbete med Lunde-gruppen och öppnar i juli ett nytt hotell i Lindesnes, i allra sydligaste Norge. Målet är att Scandic Lindesnes ska bli ett av landets främsta centrum för vattensporter.
Välkommen till Grand Hotel Marstrand och Marstrands Kurhotell, en konferensplats utöver det vanliga. Med havsutsikt, inspirerande miljöer och förstklassig service skapar vi förutsättningar för kreativa möten, givande samtal och minnesvärda upplevelser.
Vinterkonferens på Ulfsunda Slott – Stockholms närmaste slott och den perfekta platsen för årets första möte. Under januari till mars 2026 erbjuder vi Meeting Business Class – vårt konferenskoncept inspirerat av känslan av att resa i business class. Här handlar det om omtanke i varje detalj: bekväma mötesmiljöer, personlig service och noggrant utvalda smaker som håller energin på topp hela dagen.
Eftersom vi är en ny konferensanläggning vill vi ge er möjlighet att uppleva Angarns Bio själva. Så ta chansen att prova en heldagskonferens där ni har hela anläggningen helt för er själva. Till priset av en halvdag.
Kickstarta året på Såstaholm och boka er konferens för Q1! Välj mellan dagkonferens eller helpension all inclusive och kombinera er konferens med någon av våra vinteraktiviteter. Gratis parkering, kostymgarderob och karaoke ingår alltid!
Boka vårens kickoff på Profilhotels Nacka i någon av de 8 ljusa och trevliga lokaler. Från 12 pers till 220 pers. Just nu erbjuder vi 50% rabatt på ordinarie lokalhyra och 20% rabatt på logi, när ni bokar ett heldagspaket med förtäring och lokal.