För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Steningevik, en av Sveriges ledande konferensanläggningar åtta kilometer från Arlanda, anställer en ny platschef.
Konferenshotellet Best Western Täby Park Hotel & Conference får ny platschef.
Scandics beläggningsgrad minskade, men bruttovinsten ökade med 35 miljoner euro till 311,5.
Countryside Hotels inleder 2009 med att presentera sitt 45:e medlemshotell – nyrenoverade Såstaholm Hotell & Konferens.
Alla som varit på konferens vet att undantagstillstånd gäller när det kommer till sötsaker.
I måndags blev det klart att Görvälns slott nu är invald i Svenska Möten.
Sweden Hotels fortsätter sin snabba expansion och utökar nu med 2 hotell i Åmål: Stadshotellet i Åmål och Hotell Dalhall. Båda hotellen ingår i Hotellgruppen i Säffle AB, som även har 2 fran ...
Svenska Mötens satsning på avtalskunder gynnar medlemmarna.
Ibis Hotel Arlanda fortsätter ta ett miljöinitiativ inför 2009 med målet att minska hotellets koldioxidutsläpp och därmed minska påverkan på miljön.
AS Tallink Grupps dotterbolag, OÜ TLG Hotell och det lettiska bolaget SIA Happy Trails har tecknat en överenskommelse om att OÜ TLG Hotell kommer att starta hotellverksamhet i Riga från och med år 2010.
Kickstarta året på Såstaholm och boka er konferens för Q1! Välj mellan dagkonferens eller helpension all inclusive och kombinera er konferens med någon av våra vinteraktiviteter. Gratis parkering, kostymgarderob och karaoke ingår alltid!
Eftersom vi är en ny konferensanläggning vill vi ge er möjlighet att uppleva Angarns Bio själva. Så ta chansen att prova en heldagskonferens där ni har hela anläggningen helt för er själva. Till priset av en halvdag.
Välkommen till Dannegården – den familjära och personliga mötesplatsen med det stora hjärtat. Här möts ni i en inspirerande och hemtrevlig miljö som passar perfekt för ledningsgrupper, styrelsemöten, kick-offer och teambuilding.
Vi växer och bygger ut – i maj lanserar vi en exklusiv öppningskampanj på våra konferenspaket – samtidigt som vi stolt presenterar 12 nya, superbekväma hotellrum och en lobby som växer med 130 kvm.
Välkomna att boka er Kick Off hos oss på Mullsjö Hotell & Konferens där beslut blir möjligheter.