För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
En kickoff kan vara en fantastisk väg till bättre resultat i företaget, men kan också (i värsta fall) bara innebära stora kostnader. Harald Moe jobbar med säljdrivande beteende- och kommunikationsutveckling. Här tipsar han om hur man når strålande resultat på sin kickoff.
Golden Hits håller på att totalrenovera sina lokaler och har nyligen haft premiär för showen "En jävla massa hits" i ”The studio”, en trappa upp. Läs mer>>
Är de tvillingar? Är de systrar? Är de släkt? Nej. De är Carina Perenkranz och Pernilla Parszyk. Nu bjuder duon upp till dans … eller – däns.
Känns jobbet trist? Tar det emot att kliva upp och komma iväg på morgonen? Då är det dags att blåsa liv i arbetslusten igen! Läs mer>>
Hur når du snabbast ut till alla deltagare på ditt event? Med en app såklart!
Avkoppling och ansträngning går hand i hand och arbete i energifull atmosfär vid havet är sällan en dålig idé för att skapa gruppdynamik, sammanhållning och nya idéer.
På Mercure Hotel i Malmö är det visserligen ljus, svensk design som gäller men när det kommer till mat och dryck går smakresan till Frankrike.
Konsulten Corbin Ball, bland annat expert på mötesteknik, har tagit fram en lista på tekniktrender för möten och event att hålla koll på i år. Här är några av dem.
”Många järn i elden” räcker inte riktigt till för att beskriva Anna-Lena Bergelin, före detta Brundin, fast från början Bergelin faktiskt. Nej, här snackar vi skyffla järnmalm i jätteugnar (eller hur man nu beskriver det gamla talesättet multiplicerat med minst 27).
På måndag leder Rickard Olsson Idrottsgalan som sänds i SVT. Vi har pratat med Rickard om hur han behåller lugnet när han står på scen.
Arrangera er julfest i Lykke på Nordic Light Hotel!
På Artipelag möts ni av arkitektur i samklang med naturen, genuin matlagning, konst och skandinavisk design. En helhet där lugnet, naturen, utsikten och maten samspelar och gör mötet minnesvärt för hela gruppen.
Välkommen till ett klassiskt julbord i vacker skärgårdsmiljö – perfekt för företag som vill samla teamet inför årets slut. I vår nyrenoverade Bistro serveras hemlagade favoriter, gröna nyheter och julens mest omtyckta smaker – tillagat från grunden med kvalitet och omtanke. Kvällen avslutas med ett dignande dessertbord och hemlagat julgodis i sagolika Villa Skärtofta – en upplevelse i sig.
För en festlig konferens i juletid – missa inte chansen att boka en höjdarkonferens hos oss på Björkhaga och Mullsjö Hotell & Konferens med vårt uppskattade julbord.
Välkommen till en stämningsfull konferens med julbord på Blommenhof Hotell i Nyköping! Vi ligger nära, bara 800 meter från tågstationen. Här kombinerar ni möten i rogivande miljö med ett klassiskt julbord tillagat med kärlek och omtanke.